Прості речі, що можуть врятувати життя: захисні маски для обличчя

Прості речі, що можуть врятувати життя: захисні маски для обличчя

Питання масок для обличчя було доволі суперечливим в усіх країнах Європи. Станом на понеділок 6 квітня 2020 року в Україні усі повинні будуть їх носити у громадських місцях.

Найважливіші та найефективніші заходи для захист себе та інших від зараження – це правила гігієни рук, дотримання правил при кашлі та чханні, а також дотримання відстані (щонайменше 1,5 метра)

Захист дихальних шляхів за допомогою маски для обличчя або будь-якого іншого текстильного захисного засобу (так звана саморобна маска) може затримувати дрібні краплі, які виділяються при розмові, кашлі або чханні. Носіння такої маски для обличчя може зменшити ризики зараження іншої людини через кашель, чхання чи при розмові (захист інших), у той же час існує недостатньо доказів того, що маска для обличчя захищає вас від зараження іншими (самозахист). Вважається, що саморобні маски також можуть знизити ризики зараження інших, оскільки вони здатні зменшити розповсюдження виділень, викликаних кашлем, чханням або розмовою. Однак такий захисний ефект наразі не є науково доведеним.

Людям із гострими респіраторними інфекціями необхідно носити маску для обличчя (фабричну або виготовлену самостійно) аби зменшити ризики зараження інших. Однак не всі заражені COVID -19 знають, що вони хворі. Доведено, що ті, хто вже заразний, можуть мати дуже незначні симптоми. Деякі інфіковані люди не мають жодних симптомів. У таких випадках носіння маски для обличчя в якості превентивного заходу може допомогти зменшити ризики передачі вірусу. Тому носіння масок для обличчя у громадських місцях, де складно підтримувати безпечну відстань, наприклад у громадському транспорті, продуктових магазинах чи на роботі (якщо вихід на роботу є необхідним) допоможуть зменшити поширення COVID – 19 Крім того, носіння маски у громадських місцях може підтримувати усвідомлення «соціальної дистанції» та здорової поведінки.

Для оптимальної ефективності будь-яку маску для обличчя важливо використовувати належним чином (так, щоб вона щільно прилягала) і змінювати, як тільки вона стане вологою. Навіть із одягненою маскою для обличчя людина повинна завжди зберігати безпечну відстань, дотримуватися належної поведінки при кашлі та чханні, а також гігієни рук.

Багатошарові медичні (хірургічні) засоби індивідуального захисту або респіратори (наприклад класу FFP) необхідні для захисту лікарів та одичних працівників і повинні у першу чергу використовуватися цією групою, адже кожен із нас зацікавлений у захисті спеціального медичного персоналу, який перший приймає виклик COVID – 19.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Навігація по публікаціях