різноманітний, цікавий і не цікавий web

Місяць: Січень 2020 (page 1 of 26)

Хто не дотумкав пояснюю: тема допису – прихований саботаж закону “про мову”

ВЕЛИКИЙ БІЗНЕС СПІЛКУЄТЬСЯ РОСІЙСЬКОЮ
“Давай подивимось на речі тверезо, абстраговано, антиемоційно, – каже мені один дуже поважний бізнесмен, що був депутатом ВР минулого скликання і активно підтримував Майдан. – З практичної точки зору українська мова не має жодних шансів на виживання у сучасному глобалізованому світі. На даний момент нею користуються, або питомі ідеалісти-романтики з інтелектуальних кіл, або ‘прості люди’ в яких не стає клепки перейти на більш уживану російську через капсуляціїю у власному обмеженому середовищі. В обох випадках маємо цілковиту маргіналізацію обох категорій. І якщо для перших ‘мова’ є своєрідним маркером їхньої елітарності, пасіонарної обраності, дистанціюванням від малоро…ійства та інших латентно-сегрегаціїйних гуманітарних концептів (читай “націоналістичного хуторянства”), для підримки власної самооцінки, плекання “вищості”, “обраності” (читай “гордині”). То для другої категорії менш свідомих українців перехід на російську лише справа часу, коли або вони, або їхні діти постануть перед питанням: або жебракувати й бути “гордим українцем”, або мислити практично, зробивши матеріальний добробут наріжним каменем свого світобуття. Зрештою, ринок російськомовних послуг в десятки разів більший за український, а “матеріальний базис лежить в основі ідеологічної надбудови” (за Марксом). Тому в найближчій перспективі я не бачу жодних підстав для масового поширення української мови серед так званого ‘українського населення’, яке понад усі ідеологічні конструкти обирає елементарну практичність. І те що ми з тобою розмовляємо українською, як раз і є підтвердженням моїх слів, бо з бізнес-партнерами, які багато чого вирішують в цій країні ми спілкуємось виключно російською. Весь великий бізнес і практичний політикум в Україні спілкується російською. Правий був Шкляр, коли зауважив: “В Україні нема жодного україномовного олігарха. В тих чи інших формах всі вони – ‘русскій мір’. І це наша сувора, буденна реальність. Українська – як латина в давнину:
формально-наукова, широко неужиткова форма спілкування. Майже мертва у великих містах. І суржико-звульгаризована серед селян та провінціалів. І я не бачу жодних передумов для зміни тренду. Знаючи ситуацію зсередини скажу: кожен закон множиться на нуль його невиконанням. Так буде з Мовним законом. Ніхто і ніщо не примусить російськомовне населення спілкуватися українською. А такого у нас в країні 73 відсотки. І ЩО РОБИТИ?”
А ви як гадаєте друзі?

Антін Мухарський

  

 

Та нічого свого вони не придумують. Всі ці перли їм присилають з московії.

Ірина Фріз

🤦🏻‍♀️ Побачила сьогодні новину про законопроект №2634 «слуги» Гетьманцева щодо оподаткування Google, Facebook, Apple та інших. Не повірила. Подумала, що дискредитують слуг. Перевірила… Законопроект дійсно є… І це неймовірний, як то кажуть, зашквар.

📌 Почнемо з того, що в пояснювальної записці міститься посилання на досвід Росії, Білорусі, Казахстану. Запозичувати досвід на батьківщині «Чебурашкі», справа, звичано, складна. В принципі це все, що потрібно знати про джерела натхнення депутатів від слуг. Але все ж варто зупинитися на тому, чому ініціатива Гетьманцева – це дно.

❗️По-перше, в США та ЄС оподаткування електронних послуг обґрунтовано тим, що компанії, що їх надають є або резидентами (принаймні мають філії). По-друге, перелічені компанії – це лідери світового ринку. І, якщо слуги вирішили прибрати ці компанії з вітчизняного ринку, чим все це й закінчиться, то вони мають розуміти ким вони це замінять. Аналогів таких продуктів в нас немає. Можливо, виганяючи Facebook Гетьманцев прагне повернути в Україну Однокласників та ВКонтактє?

📌І ще по суті. Навіть не можу собі уявити створення переліку продуктів, оплата за які буде відслідковуватися банківськими установами, підсумовуватися та відправлятися в штаб-квартири відомих компаній у вигляді рахунків. Спочатку спробуйте створити умови, щоб такі компанії відкрили філіали в Україні, тоді вони автоматично стануть платниками податків. В противному випадку результатом стане підвищення вартості якісних продуктів саме для українців, а ще гірше, – покупати доведеться через Росію, тому що сервіс для України буде закритий.

✅ Сьогодні в американських медіа Україна згадується лише в контексті імпічменту, а не російської агресії, як це було до президентських виборів. Законопроект Гетьманцева – ще один удар по відносинам з Вашингтоном. І тут, гадаю Володимир Зеленський має сказати Гетьманцеву величезне «дякую» за таку неймовірну підставу.

🤢Звичайно, я розумію, що законопроект ймовірно з’явився тому, що економіка країни у небезпеці, а бюджетний дефіцит загрожує перетворитися на справжню «чорну діру». Слід зазначити, що це досягнення вже цього уряду. Хоча, сплачуючи міністрам премії у третину мільйону, Кабмін принайні мав розраховувати, що бюджет не витримає, а ще й корупційні «конверти» депутатам від правлячої партії з якихось ресурсів. Зрозуміло, що силовим структурам, не кажучи вже про лікарів та вчителів вже нічого не дісталося.

🤦🏻‍♀️Можна дуже багато писати про недолугість такої ініціативи. Але піду простішим шляхом й нагадаю, що в 2014 році в Угорщині масові протести почалися після спроби оподаткувати інтернет. В Лівані минулого року майже не стався заколот через оподаткування WhatsApp та Facetime. Зрозуміло, що влада Лівану швиденько відмінила це рішення, а прем’єр пішов у відставку.

✅Хочу запропонувати Гетьманцеву одразу скласти мандат та не розгойдувати країну. І якщо пан Зеленський збираєтесь надавати «нянь» іноземному бізнесу та будувати «державу в смартфоні», то хай, спочатку спробує уявити пнаслідки того, що подає його «слуга».

📌Панове слуги, менше зазирайте в Росію. А то доведеться їсти з лопати.А краще – йдіть у відставку.

Хайп по-чеськи

Вже кілька друзів та знайомих скинули мені посилання на новину із чеського держсектору/айті.
Страшно стає. Наскільки змі можуть моделювати/вигадувати/змінювати реальність. А ми потім із цим живемо… 🙁

Про що, власне, йдеться? Проїзд по головних автострадах ЧР – платний. І для фур і для легкових авто.
І якщо для фур все досить технологічно (брани, камери, супутники, електронні “чіпи” в кожній фурі, спеціальні мобільні станції в поліції
(вони катаються, роблять “засідки” і тд. протягом кількох секунд дізнаються про те, що це за фура проїхала, які параметри, який тариф, заплатив за проїзд чи ні,
хто власник і тд. мають можливість виписати штраф, мають термінали для його оплати та купівлі “квитка” і тд.),
то у легковушек все банальніше : купуєш паперовий квиточок-віньє́тку, ліпиш на скло. Іноді на трасі стоїть поліцейський із біноклем. Дивиться на колони авт, вишукує зайців.
Зупиняє, штрафує.

В Словакії вже заведені edz-ки (“електронні квитки для проїзду автострадами”) для легковушок(не вантажних авто).
Як це працює? Заходиш на сайт, вказуєш номерний знак, платиш, готово. Далі, коли ти рухаєшся по автостраді, на тих брамах(рамках) стоять камери + супутникові технології,
відбувається миттєва перевірка наявності номерного знаку в базі, наявності оплати і тд. Якщо треба – виписується штраф. Тобі приходить квитанція. Всі задоволені(ну ок, порушник не дуже задоволений але… не тре порушувати).

Read more