різноманітний, цікавий і не цікавий web

Місяць: Грудень 2020 (page 1 of 1)

Про Різдво

Павло Бойко

Весь християнський світ святкує Різдво 25 грудня. В Україні почали відзначати 7 січня лише після указу Леніна 1918 року.

Просто деякі люди досі живуть за календарем Юлія Цезаря (юліанський) і 25 грудня настає у них 7 січня. Довжина року в юліанському календарі на 13 хвилин більша за сонячний рік. Кожні 128 років накопичувався 1 день. З часом усі свята та важливі дати почали зміщуватися. Щоб це виправити у 1582 році папа Григорій 13 реформував календар. Відразу після 4 жовтня настало 15. Архаїчна Росія вирішила жити по старому.

Тільки у 1918 році більшовики за наказом Леніна перейшли на григоріанський календар. На той час різниця між календарями як раз склала 13 днів, і чомусь Різдво вирішили перенести на 7 січня. Також з’явився абсурдний Старий новий рік. Тому святкування 7 січня це точно не про вшанування традицій. Сьогодні православні Греція, Болгарія та Румунія святкують Різдво 25 грудня.

Хоча 25 грудня це теж взагалі дуже умовна дата. Дати народження Христа нема в Біблії або в жодному іншому документі. Цю дату вибрали лише тому що 25 грудня в Римській імперії святкували свято Непереможного Сонця. Християне адаптували існуючи традиції і почали відмічати день народження Справжнього Сонця-Ісуса Христа.

Але час минає. Сьогодні 25 грудня об’єднує увесь християнській світ. Може і нам потрібно повернутися до свого коріння подалі від наслідків СРСР. Подалі від нав’язаного.

Усім щасливого Різдва і веселих свят!

Рейтинг влади падає, рейтинг Порошенка росте.

НЕ ПІДЕ – НЕ СПОДІВАЙТЕСЯ

«Щоби не прийшов Медведчук – мусить піти Порошенко…» Режисер Олег Сенцов в інтерв’ю Яніні Соколовій озвучив тезу, яку й так давно ганяють по соцмережах прибічники всіляких «до Порошенка є питання» – мовляв, Петро Порошенко мусить піти з політики. Мовляв, антирейтинг Петра Олексійовича такий, що з ним на чолі проукраїнські сили не зможуть виграти вибори і владу в Україні здобуте Медведчук. В якості прикладу наводять Кривий Ріг де після зелених владу здобули ОПЗЖ.

І взагалі, мовляв, проукраїнському табору потрібний лідер-середнячок. Таке собі – не те, не се. Ані Зеленський, ані Порошенко, а хтось хто візьме все краще від обох. Що я на це можу сказати?

По-перше – те саме, що вже не раз казав, якщо схрестити інтелігента з алкоголіком вийде не два інтелігента що люблять пропустити чарку – вийде два алкоголіка. Щось середнє між коміком і бізнесменом-виробничником буде або смішним бізнесменом, або виробником сміху. Насмілюся нагадати, в президентах наразі ми маємо втілення зразу обох.

Read more

Фізично неможливо дочитати інтерв’ю зеленського «Нью-Йорк Таймс»

Фізично неможливо дочитати інтерв’ю Зеленського «Нью-Йорк Таймс». Я не змогла подужати ні україномовну розшифровку, викладену на президентському сайті, ні значно скорочену і доопрацьовану версію на сайті видання.

Сто разів переконуєш себе, що це не про нас. Що нас це не стосується, що до нас не дійде, що кожна здравомисляча людина бачить, де Зеленський і де ми.

На жаль, це самозаспокоєння. Для Заходу, на чию аудиторію розраховані подібні інтерв’ю, між Зеленським та народом України немає різниці. Це потрібно пам’ятати і враховувати у стратегічному плануванні.

Тепер щодо самого тексту. Відкинувши самовихваляння, брехню, лушпайки, знову самовихваляння і прямий обман, ми отримуємо два-три речення, на які слід звернути увагу.
Зеленський робить все можливе, щоб затоптати і нівелювати тему російсько-української війни та звести її до прикордонного конфлікту. На перший погляд риторика зовсім інша, він згадує Норманський формат і навіть вживає слово «війна». Але відкриваємо редакційний матеріал NYT, і що ми бачимо? «Villages on both sides speak a mix of Ukrainian and Russian.». Села по обидва боки лінії розмежування говорять сумішшю української і російської мов. Села, ви розумієте? Уявіть, як це сприймає звичайний американець, пересічний читач. Як конфлікт між аулами у горах, щось таке туземне.

Другий момент. Зеленський виконує свій улюблений фокус, він перекладає провину на попередника. І якщо в Україні вічним попередником і жупелом для перекладення провини є Порошенко, то у США для Вови ним став Трамп. Всі «негаразди» і провали Вови на міжнародній арені тепер пояснюються підніжками та інтригами Трампа.

Read more