Двері простору «Дбаю про себе» завжди відкриті, і саме сьогодні напередодні Всесвітнього дня здоров’я для працівників ФАПів та ФП відбувся захід «Право на приватність та конфіденційність інформації про моє здоров’я»
Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під знаком однієї, важливої для суспільства теми. Цьогорічна тема Всесвітнього дня здоров’я – «Моє здоров’я, моє право».
Мета святкування — підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров’я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.
Розголошення інформації про здоров’я пацієнта без його згоди може негативний вплив на його здоров’я та добробут у кількох аспектах:
Порушення конфіденційності: Розголошення медичної інформації без згоди пацієнта може призвести до порушення його права на приватність і конфіденційність. Це приводить втрати довіри до медичних закладів та медичного персоналу.
Стрес та психологічний дискомфорт: Розголошення інформації про здоров’я може призвести до стресу, тривоги та психологічного дискомфорту у пацієнта. Він може почуватися вразливим та беззахисним, а також може турбуватися про можливу негативну реакцію оточуючих.
Соціальна та професійна дискримінація: Розголошення інформації про певні медичні стани чи діагнози може призвести до соціальної або професійної дискримінації. Пацієнт може стати об’єктом неправомірних поглядів або втратити можливість отримання роботи чи страховки через свій медичний стан.
Погіршення стану здоров’я: Відчуття стресу та психологічного дискомфорту, а також соціальна та професійна дискримінація можуть негативно позначитися на загальному стані здоров’я пацієнта та його психічному благополуччі
Щоб запобігти розголошенню інформації про здоров’я пацієнта, що може мати серйозні наслідки для пацієнта медичний директор Тетяна Колбовська ознайомила працівників з Кодексом етики закладу, яким передбачено забезпечення конфіденційності інформації про пацієнта та захисту особистої інформації.
Дотримання конфіденційності інформації про пацієнтів регулюється юридичними документами. Юрист Ліна Дуб ознайомила учасників заходу з ключовими положеннями юридичних документів, які передбачають захист конфіденційності медичної інформації.: основним законом України «Конституцією України» та Законами України « Основи законодавства про охорону здоров’я» та «Про інформацію».
Найцікавішим моментом заходу було спілкування з психологом закладу Тетяною Бичківською, яка надала медичним працівникам практичні навички, які допоможуть підтримати та допомогти пацієнту при виникненні стресу, тривоги та інших емоційних станів , які можуть виникати , якщо йому стало відомо про розголошення його медичної інформації без його згоди. Медичний директор також в ході зустрічі з працівники ФАПів та ФП проінформувала присутніх про впровадження в Овруцькій громаді проекту «Здорова жінка — здорова нація» за підтримки USAID Ukraine — USAID УкраїнаРозбудова стійкої системи громадського здоров’я , що виконує організація Пакт . Присутні медичні працівники на зустрічі ознайомились :
з актуальністю проблеми раку шийки матки;
причиною виникнення захворювання – вірус папіломи людини;
про важливість профілактики онкологічного захворювання раку шийки матки шляхом вакцинації дівчат від вірусу папіломи людини (16,18 типів вірусів) ;
з наявними вакцинами для вакцинації проти ВПЛ зареєстрованими в Україні;