Учасники зустрічі дізнались про актуальністю проблеми раку шийки матки:
Інфекція, викликана вірусом папіломи людини (ВПЛ), є найпоширенішим захворюванням, що передається статевим шляхом. ВПЛ, залежно від його типу, може викликати шкірні бородавки, генітальні бородавки або певні види раку. Для захисту від багатьох штамів ВПЛ, які можуть викликати генітальні бородавки та рак, доступні вакцини.
Від ВПЛ захищають три вакцини:
9-валентна вакцина проти вірусу папіломи людини, яка захищає від ВПЛ типів 6 і 11 (що викликають > 90 % видимих генітальних бородавок), типів 16 і 18 (що викликають приблизно 70 % випадків раку шийки матки та 90 % випадків раку заднього проходу) і типів 31, 33, 45, 52 і 58 (які разом викликають 10-20 % випадків раку шийки матки [ 1])
Чотиривалентна вакцина (HPV4) проти вірусу папіломи людини, яка захищає від типів 6, 11, 16 і 18
Двовалентна вакцина (HPV2) проти вірусу папіломи людини, яка захищає від типів 16 і 18
Для чоловіків і жінок віком до 26 років: вакцина проти ВПЛ рекомендована у віці 11 або 12 років (вакцинація може починатися у віці 9 років) та раніше невакцинованим або недостатньо вакцинованим пацієнтам віком до 26 років.
Для дорослих віком від 27 до 45 років: медичним працівникам слід ініціювати спільну з пацієнтами дискусію щодо прийняття рішення стосовно необхідності вакцинації.
Всі учасники зустрічі отримали буклети та листівки , які розроблені завдяки менторській підтримці в рамках впровадження проекту «Здорова жінка -здорова нація» агенції oneHealth.