У День вишиванки хочемо нагадати, наскільки важливо мати відчуття спільності та підтримки у складні моменти. Нехай вишиванка буде символом наших сили, єдності й незламності!
І розповідаємо, у чому ж сила вишиванки?
Вона об’єднує.
Українські мотиви вишивки гуртують людей навколо спільної ідеї та цінностей. І вишиванка підтримує почуття належності до нашого народу, його спадщини з покоління в покоління. Одягаючи вишиванку, ми отримуємо нагадування, що ми — частина великого цілого, що ми маємо багату культуру, якою можемо пишатися.
Відображає нашу унікальність.
У кожному регіоні України можна знайти свої вишивальні традиції, стилі та орнаменти, котрі відображають особливості місцевої культури та природного середовища. Вишиванка — це символ, спільний для всіх українців, але водночас особливий у своїй унікальності.
Розповідає історію народу.
У ній символи національної ідентичності: кожен візерунок має своєрідне значення, відтворює мотиви природи чи міфології. Вони і є тією мовою, яка розповідає про спільну історію народу. Вишиванка — набагато більше, ніж просто сорочка. А цілий світ на полотні. Наш внутрішній. Рідний.
Дарує відчуття підтримки і безпеки.
Особливо у цей складний час, коли війна торкнулася нашої країни, нам надзвичайно важливо мати відчуття безпеки та підтримки. Вишиванка може стати однією з таких опор, оскільки символізує нашу єдність, нашу спільноту. Коли носимо вишиванку, ми не самотні — ми оточені «своїми», ми частина великої родини українців, яка підтримує одне одного у важкі часи