Війна змінила життя кожного українця. Страх за життя найрідніших людей нічим не побороти. Щоденні обстріли та втрати близьких виснажують фізично та психічно.
Основна мета створення простору — допомогти кожному зрозуміти, що Дбати про себе необхідно, адже Дбаючи про себе, кожен Дбає про родину та про свою країну.
Ми впевнені що саме створення такого простору дасть змогу підтримати кожного жителя громади, що назавжди відійде у минуле стигма «звернутися до психолога»
Завдяки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» сьогодні всі лікарі нашого закладу та психологиня пройшли очне навчання за програмою mhGAP, Самодопомога+ та опановують програму навчання та наставництва «Зцілення душі й тіла»
Отримали менторську підтримку та багато інформаційних матеріалів, які в подальшому будуть розповсюджені серед жителів громади. Розроблена карта маршруту пацієнтів від первинного звернення до свого сімейного лікаря до спеціалізованої допомоги
Захід розпочався із знайомства з психологом Тетяною, яка розповіла про свою роботу та показала облаштований кабінет, де відбуватимуться індивідуальні консультації з пацієнтами.
Керівник закладу Олександр Шевчук провів для гостей, які завітали розділити нашу радість, маленьку екскурсію закладом.
Зустріч продовжили в залі, для групових занять, який облаштований всім необхідним завдяки проєкту .
«Питання ментального здоров’я дуже важливе, тому потрібно розвивати його. Воно є запорукою нашої стійкості до складних викликів сьогодення та добробуту у майбутньому»
наголосила Наталія Остапченко перший заступник ЖОВА
Ірина Микичак – директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, радниця Прем’єр-міністра України побажала кожному мешканцю громади Дбати про себе.
«Робота просторів передбачає розширення доступу населення до послуг із психічного здоров’я, надання психосоціальної підтримки потребуючим людям, інформаційно-просвітницьку діяльність. Також ми працюємо над навчанням фахівців, вдосконаленням їх компетенції. Протягом березня та квітня буде відкрито шість просторів «Дбаю про себе» в громадах. У Житомирській області це перший простір» зауважила Марта Мельник – проектна менеджерка напрямку психічного здоров’я Проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»
«Ми готові працювати та допомагати кожному мешканцю нашої громади. Потреба в розширенні надання послуг з психосоціальної підтримки є достатньо великою»- зазначив міський голова Іван Коруд.
Працівниками закладу було символічно закладено фундамент простору Дбаю про себе і кожен учасник зустрічі зміг долучитися до будівництва із своєю цеглинкою побажань.
У офіційному відкритті простору «Дбаю про себе» взяли участь
Анна Васянович – заступниця начальника управління ДОЗ ЖОВА
Максим Кутишенко – регіональний координатор з психічного здоров’я Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»
Вікторія Сенкевич – регіональна координаторка Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»
Олександр Зарицький — експерт Проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»
Гладка Ірина – радниця Голови ОВА з гуманітарних питань і ментального здоров’я, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я в Житомирській області
Сергій Березовський – керівник напрямку психічного здоров’я Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Лариса Курашина PHS R&R
Ірина Шадура – директорка КУ «Овруцький ІРЦ» Овруцької міської ради
Тетяна Казмерчук — директор Центру надання соціальних послуг Овруцької міської ради
Оксана Шевцова -керівник Центру надання адміністративних послуг
Наталка Бугайова директор КНП Ушомирський ЦДМСД
Олександр Прокопчук директор КП «Золотоніський міський центр ПМСД» ЗМР
Щиро вдячні всім хто долучився до створення простору, хто підтримував та вірить у результат нашої роботи!