Цей день Організація Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), оголосили як нагадування про прості правила гігієни заради збереження здоров’я та життя людей, а особливо дітей.
Достатньо доторкнутись брудними руками, якими переносяться вірусні, бактеріальні й грибкові патогени, до слизових оболонок — і ви можете захворіти.
Та більшості інфекцій, що передаються через брудні руки, можна запобігти, дотримуючись гігієни рук. У разі видимого їхнього забруднення ретельно помийте їх водою з милом упродовж 40 секунд.
Немає під рукою мила й води — використовуйте спиртовмісний антисептик (від 70%). Проте цей засіб знищує більшість патогенних мікроорганізмів, але не всі.
Коли потрібно мити руки? Перед приготуванням їжі та її прийомом; після відвідування туалету; після того, як прийшли з вулиці; коли візуально руки забруднені; після контакту з домашніми улюбленцями та їхнім кормом; до й після обробки порізу або рани; після зміни підгузників дитині; після контакту зі сміттям; після кашлю або чхання.
Як правильно мити руки: покрокова інструкція
Насамперед зазначимо, що процес миття рук має тривати щонайменше 40 секунд.
Як обробляти руки антисептиком?
Обробляйте руки антисептичним засобом мінімум 30 секунд. Вміст спирту в ньому має бути щонайменше 70%. Для однієї процедури гігієнічного оброблення рук достатньо 3 мл антисептика.
Проте пам’ятайте, що антисептик:
Чому важливо мити руки?
Правильна гігієна рук допомагає запобігти інфекціям, тому що:
Люди часто торкаються своїх очей, носа і рота, навіть не усвідомлюючи цього. Так мікроби можуть потрапити в організм й спричинити захворювання.
Мікроби з немитих рук можуть потрапити у харчові продукти та напої, коли люди їх готують чи вживають.
З немитих рук мікроби можуть потрапити на інші предмети, наприклад, поручні, іграшки, столи, а потім на руки іншої людини.
Тож миття рук допомагає запобігти діареї та респіраторним інфекціям й навіть може допомогти запобігти інфекціям шкіри та очей. Також воно суттєво зменшує пропуски занять школярами через шлунково-кишкові захворювання.
Крім того, зменшення кількості цих інфекцій через часте миття рук допомагає запобігти надмірному використанню антибіотиків — фактора, що призводить до стійкості до цих препаратів (антибіотикорезистентності) у всьому світі.