Жовтень – місяць обізнаності про рак молочної залози. Це найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через рак молочної залози.
В Україні статистика теж невтішна — за останніми даними Національного канцер-реєстру минулого року діагноз “рак молочної залози” почули понад 13 тисяч жінок. Померло – майже 5 з половиною тисяч. Це означає, що щотижня понад 100 українок помирають від раку молочної залози. Не прожила навіть одного року із встановленим діагнозом кожна десята.
Найвищі показники захворюваності на рак молочної залози серед українок віком понад 60 років, хоча захворюваність значно зростає уже з 30 років. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується.
☝Регулярні профілактичні огляди у лікаря суттєво підвищують шанси на ефективне лікування. Рання діагностика може зберегти життя, адже рак молочної залози виліковний при виявленні на I стадії у 95% жінок, на II стадії – у 80%, на III стадії – у 50% жінок.
Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо до того, як часто вам потрібно проходити профілактичні огляди – це залежить від вашого віку та факторів ризику, які можуть вплинути на розвиток раку.
☝Всі жінки від 40 до 49 років повинні проходити мамографію раз в 1-2 року, а жінкам після 50 років настійно рекомендують обстежитися щорічно. Молодим жінкам, які не досягли 40 років, слід раз в 1-2 року робити УЗД-діагностику.